-Recipes

 
 
 
Home > Other > -Recipes
 

Amaranth oil-Pigweed amaranth (Amaranthus Albus in Latin)

Amarantový olej je bohatý zdroj vitamínu B2 (riboflavín), E, B1 (tiamín), D, skvalénu, omega nenasýtených mastných kyselín a mnoho iných ďalších prospešných stopových prvkov. Skvalén je tiež veľmi silný imunostimulant a zdroj vitamínu D.

Read more...
 

Cedar oil Pine (Pinus Sibirica in Latin)-Siberian

CÉDROVÝ OLEJ predstavuje najväčší zdroj mikroelementov a vitamínov najmä skup. B a D, ktoré normalizujú nervový systém a zlepšujú krvný obraz. V prírode nemá analogickú náhradu čo sa týka blahodárneho vplyvu na ľudský organizmus.

Read more...
 

Eleuterokok (Eleutherococcus senticosus) barbed

Pre liečivé účinky jeho koreňov a miestom pôvodu sa nazýva ,,Sibírsky ženšen". Podľa vedeckých údajov je schopný znižovať obsah cholesterolu aj glukózu v krvi, má stimulačný vplyv na činnosť centrálneho nervového systému, dokáže v imunitnom systéme vybudiť antivírusovú a antibakteriálnu aktivitu, stimuluje endokrinné funkcie pohlavných žliaz.

Read more...
 

Purple Coneflower (Echinacea purpurea)

Aktivuje produkciu buniek, ktoré sú v tele zodpovedné za imunitnú odpoveď - granulocyty, makrofágy, T-lymfocyty, NK bunky (Natural killers - prirodzené zabíjače).

Read more...
 

Fucus (Fucus vesiculosus), Bladderwrack algae-

Je prírodným zdrojom jódu, objaveným v r. 1811, a bola často používaná na liečenie opuchov štítnej žľazy, pri zníženej činnosti štítnej žľazy a pri nedostatku jódu. Chaluha Fucus je taktiež významným zdrojom potrebných minerálov, obsahuje najmä Bróm, Jód, Draslík, Horčík a i.

Read more...
 

Ginkgo biloba (Salisburia adiantifolia)

Extrakt Ginka je známym liečivým komponentom prírodného liečiteľstva, na jeho výrobu sa väčšinou používajú listy, v Číne však uprednostňujú na liečenie extrakt vzácnych semienok pravekého krásavca s dvojlaločnými listami.

Read more...
 

Gotu Kola (Centella asiatica)-Asiatic Pennywort

Gotu kola je jemný adaptogén, obsahuje účinné látky najmä triterpenické saponíny, flavonoidy a alkaloid hydrocotylin, má vysoký obsah organického vápnika horčíka, sodíka, draslíka, chrómu, selénu a vitamínu C.

Read more...
 

Oil mustard (Sinapis arvensis)

Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny má biele horčičné semeno teplú kvalitu a vplýva na meridiány pľúc a žalúdka. Jeho hlavný účinok tkvie v odvádzaní nadmernej vlhkosti a hlienu, vyháňa chlad, zohrieva žalúdok, slezinu a pľúca, reguluje tok čchi a rozptyľuje opuch.

Read more...
 

Caga-oblique Rezavec (Inonotus Obliquus)

Známe sú jej protirakoviné , protizápalové účinky a má vysoký potenciál pri podpore autoimunitného ochorenia ako je lupienka. Na priaznivých účinkoch Čagy sa podieľa hlavne melanín, ktorý má podobnú molekulárnu štruktúru ako prirodzený melanín v pokožke človeka.

Read more...
 

Black cumin (Nigella sativa l.)-gourd Černuška

Olej zo semien čiernej rasce sa vďaka blahodárnym účinkom na organizmus používa už po stáročia. Obsahuje unikátny komplex biologicky aktívnych látok ako nenasýtené mastné kyseliny, minerály síry, fosforu a železo, vápnik, vitamíny A, E, éterický olej nigellon a i.

Read more...